15 czerwca 2010

Sauteed Chanterelle Mushrooms&Broad Beans with Classic Potato Puree


Sauteed Chanterelle Mushrooms&Broad Beans with Classic Potato Puree

Potato Puree

Ingredients:
Potatoes (7 medium size)
Milk (about 1 glass)
Butter (1 spoon)
Nutmeg (freshly ground)
White pepper
Salt

Peel and cook potatoes. Mash them thoroughly. In a sauce pan boil milk and butter. Add the mashed potatoes into the milk and spice them with nutmeg, white pepper and salt. Stir gently until you get silky smooth puree. The ideal puree should be wavy and silky. That is the whole secret, so easy! Enjoy!

Cook and peel broad beans. Wash the mashrooms. On a frying pan melt the butter and add mushrooms, broadbeans and chopped garlic. Stir fry for about 8 to 10 minutes until mushrooms soften. Add salt to taste. It’s a great puree garnish… Bon appétit!


Klasyczne puree ziemniaczane z kurkami i bobem

Puree

Składniki:
Ziemniaki (ok. 7 średniego rozmiaru)
Mleko (szklanka)
Łyżka masła
Gałka muszkatołowa (świeżo starta)
Biały pieprz
Sól

Obierz i ugotuj ziemniaki. Dokładnie je odcedź i starannie ugnieć, a najlepiej przeciśnij przez praskę. W garnku zagotuj mleko z masłem. Dodaj ziemniaki i przyprawy. Mieszaj powoli dopóki nie uzyskasz gładkiej i jedwabistej masy. Idealne puree jest półpłynne i lekkie. To cały sekret! Ubolewam nad tym, że ok. 80% restauracji w Polski serwuje je, ale nie potrafi przyrządzić puree. To smutne! Mam nadzieję, że Wam się uda… Smacznego!

Bóg ugotuj i obierz. Starannie umyj kurki. Na patelni rozgrzej dwie łyżki masła i smaż na nim grzyby. Dodaj bób, posiekany ząbek czosnku i smaż powoli dopóki grzyby nie zmiękną. Posól do smaku. Jest to idealny dodatek do puree. Smacznego!

2 komentarze:

  1. o tak dobre puree to rzadkość.... najgorzej jak robią je blenderem wtedy dostajemy coś na talerzu co jest bliższe klejowi do tapet zarówno konsystencją jak i smakiem

    OdpowiedzUsuń